2024. November 22. (Péntek)

Anya – lánya közötti kapcsolat típusok

Anyaság
Szalainé Kata Szalainé Kata
Másképp lehet jellemezni azt a fajta kapcsolatot, ami mi köztünk és édesanyánk között van, mint azt, ami köztünk és lányunk/lányaink között van. Az anya-lánya közötti kapcsolat 7 különböző fajtából áll. Nézzünk most meg 4-et ezek közül. Anya lánya

1. Legjobb barátok

Ez a fajta kapcsolat olyan, mintha két barát beszélgetne egymással, miközben megvan az egészséges szintkülönbség. A bizalmon alapszik ez a kapcsolat, ezáltal a lánya tudja, hogy bármit elmondhat az anyjának ítélkezés nélkül.
A gyermek szívesen beszél a kihívásairól, szerelmi életéről és sosem érzi egyedül magát. Gyermek felnőtt korban a kihívásoktól sem félnek, könnyebben bíznak és az elutasítástól sem félnek.

2. Testvéri viszony

Ez a kapcsolat nem igazán anya-lánya kapcsolatot éreztet, sokkal inkább azt, hogy egyenlő felek lennének. Ez egy lazább kapcsolat több mindent is megbeszélnek egymással,
ugyanakkor megesik, hogy a gyerek azt érzi kénytelen felvenni az anyja szerepét, ő válik gondoskodóbb személyé. Gyermek felnőtt korban sokkal felelősségteljesebbé válik, viszont sokszor érezhetik azt, hogy nem szeretik.

Anya lánya


3. Az egyirányú

A problémát másokkal beszélik meg, hiába élnek egy fedél alatt nem ismerik egymást. Ebben a kapcsolatban vagy anya, vagy a gyermek csak saját magára gondol és hogy mások mit gondolnak róluk. A külvilág felé ezt persze nem mutatják, gyakran posztolnak közös fotókat a közösségi médiában.
Lehet, hogy az egyik fél próbál közeledni, igyekszik egy erős kapcsolat létrehozásában, de a másik félt egyáltalán nem érdekli, nem próbálkozik. Gyermek felnőtt korban az anyukája elismerését próbálja kivívni, folyamatosan kételkedik.

4. Az elutasító

Egy ilyen kapcsolat általában a gyermekre irányul. Az anya elutasító lányával szemben ritkán dicséri, nem mutatja ki büszkeségét, nem értékeli. Folyton többet vár a gyermektől, nehéz lenyűgözni 2 okból kifolyólag: vagy így akarja motiválni vagy azért, mert egyáltalán nem érdeklik ezek a dolgok.
Gyermek felnőtt korban állandó kételyekkel küzd, úgy érzi nem elég jó abban, amit csinál. Komoly önbizalomhiányt okoz, hogy nem érzi magát méltónak mások figyelmére, elismerésére. Vágyik a folyamatos szeretetre, kötödésre, ezért a kapcsolataiban túl ragaszkodóvá válik.
kapcsolat